Yinelenen Atak Faz-2 helikopterden ilk uçuş, atak faz-2
Genel Gündem

Yinelenen Atak Faz-2 helikopterden ilk uçuş

Yinelenen Atak Faz-2 helikopterden ilk uçuş geldi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tesislerinde Atak Faz-2  başarıyla testleri gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, gelişmeyi sosyal medya platformundan kendi hesabından duyurdu. Yinelenen Atak Faz-2 helikopterden ilk uçuş geldi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, Yinelenen Atak-2 helikopterden lazerli ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleriyle kuşatılmış Faz-2 versiyonu ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yerlilik oranı daha da artan Atak Faz-2 helikopterlerini, yapılacak detaylar ve testlerden sonra önümüzde yılın yani 2020 yılının ortasından itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etmeyi hedefliyoruz dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir,  tarafından yürütülen T129 Atak Projesi kapsamında bugüne kadar TUSAŞ tarafından üretilen 53 Atak helikopterinin güvenlik güçlerine teslimatı yapıldı. Atak Faz-2 ise ilk aşamada 21 helikopter teslimatı gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ‘in sözleri

ATAK FAZ-2 ’nin lazer ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleri ile donatılmış FAZ-2 versiyonu ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yerlilik oranı daha da artan ATAK FAZ-2 helikopterlerini yapılacak detay testlerden sonra 2020 ortasından itibaren teslim etmeyi hedefliyoruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir